Domy modlitwy - Adresy

Jacek Walicki  "Synagogi i Domy Modlitw w £odzi"

Str. 101

 

Adres policyjny

Nr hip.

Data/y

Starszy(i) domu modlitwy

Osób

¬ród³a

Police Adress

Reg. no.

Date

Elders of House of Prayer

Persons

Sources

Aleksandrowska 4 (Ba³uty)

 

29 IX 1904

Szpichler Henoch Zalma   

30

Pm£ 1873, nlb. (unnumbered)

Aleksandrowska 7 (Ba³uty)

 

18 VI 1900

Dawid Ofenbach   

20

£GW¯ 1, s. 194-195

Aleksandrowska 8 (Ba³uty)

 

18 VIII 1900

Izbicki Szlama Hersz   

30

RGP-Adm. 9507, k. 15v-16

Aleksandryjska 5

 

28 VIII 1903

Senderowicz Abram Ber,    Poter vel Patora Abram Chaim   

50

Pm£ 1872, nlb.

Aleksandryjska 6

188a,a

18 VII 1902

Miaskowski Abram   

30

Pm£ 1870, nlb.

Aleksandryjska 8

188

1897

Rorman Moj¿esz   

 

Pm£ 1864, nlb.

Aleksandryjska 10

53

3 VI 1898

Bialek Abram   ,
Grynsztejn Hersz
   

>30

£GW¯ 1, s. 106.

Aleksandryjska 11[1]

190

28 VI 1895

Lubochiñski Juda Lejb   , Milich Wolf   

32

Pm£ 1863, nlb.; 1873, nlb.; £GW¯ 1, s. 98

Aleksandryjska 12

54

23 VI 1898

Najman Szulem Emanuel   

 

Pm£ 1867, nlb.; £GW¯ 1, s. 118, 120-121.

Aleksandryjska 12

54

13 IX 1902

Wald Dawid   

80

Pm£ 1868, nlb.

Aleksandryjska 14

55b

25 IX 1902

Wajsbeg Zelig   

30

Pm£ 1868, nlb.

Aleksandryjska 16

55

24 VIII 1895

Orenbach vel Orenbur Szmul Zandel   

30

Pm£ 579, 1863, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 11v-12; £GW¯ 1, s. 98

Aleksandryjska 24

60

10 VII 1896

Milich Wolf   

30

Pm£ 1863, nlb.

Aleksandryjska 25

44

10 III 1899

Krawiecki Eliasz Majer   

30

RGP-Adm. 9255, k. 59v, 61, 62, 80; RGP-Adm. 9507, k. 11v-12; Pm£ 1881, nlb.; £GW¯ 1, s. 136-138

Aleksandryjska 34

 

7 VII 1900

Rodzyñski Abram Lejb   

34

RGP-Adm. 9507, k. 11v-12; £GW¯ 1, s. 186, 188-189

Benedykta 13

 

21 VI 1903

Lewsztajn Józef   

30

Pm£ 1872, nlb.

Benedykta 28

 

3 IX 1908

Rapaport Szmul Abram   

26

Pm£ 1876, nlb.

Benedykta 45

 

7 VIII 1896

Lipski Moszek   

31

RGP-Adm. 9507, k. 30v-31

Brzeziñska 13 (Ba³uty)

 

3 VI 1904

Sztejn Aleksander   

30

Pm£ 1873, nlb.

Brzeziñska 26 (Ba³uty)

 

3 IV 1899

Oszkowski Jakub   ,

Wr¿onski Micha³   

30

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 112, 114, 115; £GW¯ 1, 172, 176

Cegielniana 6

 

1935

Dom Modlitwy i Nauki Talmudycznej im. b.p. Salomona Nusena Monata-Bajs Szlome  

 

UW£ 1208, nlb.

Cegielniana 7

 

26 VI 1902

Gilman Kadesz   

111

Pm£ 1870, nlb.

Cegielniana 28

272b

4 IV 1902

Helman Moj¿esz Lejb   

38

Pm£ 1867, nlb. 1870, nlb.; £GW¯ 1, s. 227, 229-230

Cegielniana 29

 

7 VII 1897

Kon Aron   , Uberbaum Symcha   , Winter Chaim Mendel   

 

RGP-Adm. 9507, k. 20v-21

Cegielniana 36 lub 38

 

24 X 1895

Monat Salomon    

30

Pm£ 1863, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 20v-21; £GW¯ 1, s. 98

Cegielniana 46[2]

1402a

8 IV 1893

Szpejberg Hersz   

Zaks Jakub   

 

£GW¯ 1, s. 146, 147

Cegielniana 48

 

29 I 1900

Berger Dydie   

97

RGP-Adm. 9507, k. 22v-23

Cegielniana 52

 

2 XI 1908

„Linas Hacholim”

60

Pm£ 1876, nlb.

Cegielniana 56[3]

2219

ok. 1900

[Uryson Josel   ?]

40

Pm£ 1881, nlb.; £GW¯ 1, s. 319-320

D³uga 14

320 l,l

4 IV 1902

Janowski Chaim   

30

Pm£ 1870, nlb.; 1880, nlb.

D³uga 22[4]

 

14 XII 1913

Uberbaum Symcha   

30

Pm£ 1881, nlb.

D³uga 68

796a

1 III 1898

Gejnzler Herman Józef    

26

£GW¯ 1, 56-57; Pm£ 1864, nlb.

D³uga 76

 

22 XII 1897

Gejnzler Herman Józef   

26

RGP-Adm. 9507, k. 30v-31

D³uga 76

 

8 I 1909

Goldberg Gerszon  

25

Pm£ 1877, nlb.

Drewnowska 4

120

9 VII 1898

Rotman Izrael    

 

RGP-Adm. 9255, k. 78

[Drewnowska 6?]

121

1891

Kaliñski Jankiel   , Zarzewski Jankiel   

 

Pm£ 579, nlb.

Drewnowska 11

114a

10 III 1899

Rotman Izrael   

30

RGP-Adm. 9507, k. 12v-13

Drewnowska 11

114a

1898

Koplowicz Kopel   

 

RGP-Adm. 9255, k. 76-77v

Drewnowska 11

114a

11 VIII 1906

Sendrowicz

Peter  

 

Pm£ 1875, nlb.

Drewnowska 15 lub 16

125? 126

13 VI 1893

Czo¶niak Jonas vel Leon   

34

RGP-Adm. 9507, k. 13v-14; £GW¯ 1, s. 13-14, 146-147

Drewnowska 21

104

17 VIII 1895

Lewkowicz Jankiel   , Milich Wolf   

30

Pm£ 1863, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 13v-14; £GW¯ 1, s. 98

Drewnowska 32

1366a

22 VIII 1898

Kon Abram Józef   

30

RGP-Adm. 9507, k. 13v-14; £GW¯ 1, s. 122, 124

Dzielna 29[5]

1111

5 XI 1898

£ódzki vel Lidzki Eliasz,    Topielewicz Dawid Lejb   , Epel Szo³om   

30

RGP-Adm. 9361, k. 163-164v; 9507, k. 20v-21

Dzielna 29[6]

1111

16 XII 1904

Nelkin Józef   

50

Pm£ 1873, nlb.

Dzielna 29

1111

11 VI 1908

Lederman Szmul   

Fridrich Aron   

49

Pm£ 1876, nlb.

Franciszkañska 22

[65]

3 VI 1900

Radzinski Abram Lejb   

35

RGP-Adm. 9361, k. 95-98

G³ówna 41

 

20 X 1906

Grynberg Matys Szlama   

35

Pm£ 1875, nlb.

G³ówna 41

 

19 VII 1909

„Chewrat-Miszmorim”

30

Pm£ 1877, nlb.

G³ówna 46[7]

1091a

wiosna 1910

Abramowicz Icek Maje   r

 

£GW¯ 1, s. 279

G³ówna 55

1175

2 XII 1897

Gutgold Moszek Isakowicz   

20

£GW¯ 1, s. 53-54; Pm£ 1864, nlb.

G³ówna 60

 

24 III 1906

Kryszta³ A.   ,

Okno T.   

 

Pm£ 1875, nlb.

Jakuba 3

29

20 VIII 1893

Gostyñski Beniamin   

30

RGP-Adm. 9507, k. 25v-26; £GW¯ 1, s. 92, 93

Jakuba 7

27

1891

Direnheld Micha³   

 

Pm£ 579, nlb.

Jakuba 10

33

3 XI 1899

Grincwejg Mendel   

 

£GW¯ 1, s. 185

Jakuba 10

33

koniec XIX w.

Jakubowicz Micha³ Wigdor   ,

Banasz Icek   

30

£GW¯ 1, s. 131

Jakuba 12

 

przed 1930

„Jeszubut Bajs Israel”

 

UW£ 1238, s. 2-3

Jerozolimska 7

14

1898

Lipski Fiszel   

 

25

RGP-Adm. 9255, k. 42-43

Jerozolimska 7

14

10 VII 1898

Zander Hercyk   

30

RGP-Adm. 9507, k. 25v-26

Jerozolimska 9

 

6 III 1899

Halpern Icek   

25

RGP-Adm. 9507, k. 26v-27

Juliusza 3

1179a

26 V 1897

Moszkowicz Dawid   , Mostowicz Berek Wolf   

31

RGP-Adm. 9507, k. 31v-32; Pm£ 1864, nlb.

Kamienna 6

1419b

14 VIII 1898

Lebental Szlama   

 

£GW¯ 1, s. 134

Kamienna 6

1419b

5 IX 1903

Binensztok Mordka   

30

Pm£ 1872, nlb.

Kamienna 9

1418d

10 IV 1899

Hejlman Mordka   ,

Fejl Herszel   

30

RGP-Adm. 9255, k. 144-146, 149; 9507, k. 22v-23

Kamienna 13[8]

1418 f

20 VIII 1898

Rajbenbach Zelig   

30

RGP-Adm. 9507, k. 22v-23; Pm£ 1865, nlb.

Kamienna 13

1418 f

23 VIII 1900

Nelken Józef   

 

£GW¯ 1, s. 231-233

Kamienna 17

1428 a

11 V 1898

Kaufman Moszek   

30

RGP-Adm. 9507, k. 22v-23; £GW¯ 1, s. 75-76; Pm£ 1865, nlb

Kamienna 18

 

13 IX 1902

 Tajch Izrael   

40

Pm£ 1868, nlb.

Kamienna 20

1427 a

31 V 1898

£ódzki vel £ucki Eliasz   

Topielewicz Dawid Lejb,    Sudjan Lejb   

30

£GW¯ 1, s. 70, 72-73

Kielma

(Ba³uty)

 

1 IX 1900

Trejster Moszek   

30

Pm£ 1867, nlb.

Konstantynowska 46

320 f

26 IV 1896

Bendet Mordka   

30

RGP-Adm. 9507, k. 17v-18; £GW¯ 1, s. 125, 127

Konstantynowska 65

321b,b,a

6 VI 1902

Gnatek Herszlik   

30

Pm£ 1870, nlb.

Ko¶cielny Plac 8

185/
186

prze³om XIX i XX w.

Lebental Szlama   

 

£GW¯ 1, s. 135

Krótka 6

 

10 VII 1896

Paluch Majer   

30

RGP-Adm. 9507, k. 29v-30

Krótka 12[9]

 

2 X 1904

Paluch Majer   

55

Pm£ 1873, nlb.

Krótka 12

 

11 I 1909

Walman Majer Chaskiel   

30

Pm£ 1877, nlb.

Lutomierska 18

104

3 VII 1900

Lizman vel Lozman Gersz   

30

RGP-Adm. 9361, k. 121, 124; 9507, k. 13v-14

£agiewnicka 6 (Ba³uty)

 

3 V 1900

Friszman vel Fiszman Szymon   

30

Pm£ 579, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 15v-16; £GW¯ 1, s. 190

Miko³ajewska 9

506a

przed 3 VII 1903

[Lichtenberg   ?]

30

Pm£ 1872, nlb.; £GW¯ 1, s. 103

Miko³ajewska 64

 

23 IV 1895

Kac Icek Józef   

30

RGP-Adm. 9507, k. 31v-32

Miko³ajewska 64

 

14 II 1909

Feder Gerszon   

96

Pm£ 1877, nlb.

Miko³ajewska 69

1093

1895

 

31

£GW¯ 1, s. 39-40

Nowomiejska 4

 

20 VII 1904

Kap³an Abram   

110

Pm£ 1873, nlb.

Nowomiejska 6

10

27 V 1898

Landau vel Lande Moszek Mendel   

35

RGP-Adm. 9507, k. 18v-19; £GW¯ 1, s. 105

[Nowomiejska 11]

234

1891

Berman Wolf   ,

Fannelberg Jakub   ,

Marnowicz Abram   

 

Pm£ 579, nlb.

Nowomiejska 15

232

16 VIII 1894

Lewkowicz Jakub   

30

Pm£ 579, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 24v-25; £GW¯ 1, s. 146, 148

Nowomiejska 19

21a

1891

Fajtlowicz Fajwel   ,

B³awat Motel   ,

Grosfreid Pinkus   

 

Pm£ 579, nlb.

Nowomiejska 21[10]

21 aa

1 X 1899

Jakubowicz Wigdor   ,

Banat vel Banan Icek vel Chaskiel   

30

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 268, 270; 9507, k. 24v-25

Nowomiejska 26

20

8 IV 1893

Sierakowski Ezriel   

34

Pm£ 1867, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 12v-13; £GW¯ 1, s. 146-148

Nowo-Zarzewska 3

1069b

13 IX 1901

Engel Gabriel   

60

Pm£ 1867, nlb.

Nowo-Zarzewska 6

 

3 II 1909

Wajnberg Eliasz   

30

Pm£ 1877, nlb.

Nowo-Zarzewska 20

 

22 I 1937

Francuz Izrael   

 

UW£ 2512, s. 32, 35-36

Niska 18[11]

1276k

7 XI 1901

Herc Mordka   

100

Pm£ 1868, nlb.; 1870, nlb.; 1873, nlb.

Nowy Rynek 7

7

1891

Epsztejn Salo vel Szlama   , Siemiatycki Hersz   , German Zachar vel Zachariasz   

 

Pm£ 579, nlb., 1867, nlb.; £GW¯ 1, s. 146

Nowy Rynek 10

240

4 VIII 1876

Baruch August    (w 1891-1901)

 

Pm£ 579, nlb.; £GW¯ 1, s. 146

Ogrodowa 10

287

1891

Hilenberg Lajbu¶   

B³awat Lajbu¶   

 

Pm£ 579, nlb.

Ogrodowa 10

287

8 VII 1902

Bergman Aleksander   

 

Pm£ 1867, nlb.; 1870, nlb.; £GW¯ 1, s. 208

Ogrodowa 12

288

1891

Berger Abram   

 

Pm£ 579, nlb.

Ogrodowa 12

288

? IX 1900

Per³a Dawid Józef   

 

RGP-Adm. 9361, k. 176; £GW¯ 1, s. 203-204

Ogrodowa 12 (Ba³uty)

 

28 IX 1898

Warszawski Wolf   

30

RGP-Adm. 9507, k. 13v-14; £GW¯ 1, s. 110-111

Pañska 40

 

22 VII 1908

£aski Mordka Majer   

22

Pm£ 1876, nlb.

Pañska 67

 

5 V 1908

Przygurski Józef Moszek    

21

Pm£ 1880, nlb.; £GW¯ 1, s. 329

Pieprzowa 14[12] (Ba³uty)

 

15 IX 1900

Bursztynowicz Lejzer   

30

RGP-Adm. 9361, k.155, 157, 158, 177

Pieprzowa 16 (Ba³uty)

 

16 II 1899

Bursztynowicz Lejzer   

30

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 164, 167-167v; RGP-Adm. 9507, k. 14v-15; £GW¯ 1, s. 162

Pieprzowa 17 (Ba³uty)

 

22 IV 1901

Rozenberg Abram   

 

£GW¯ 1, s. 251

Pieprzowa 21 (Ba³uty)

 

12 III 1898

Dykierman Sender   

30

RGP-Adm. 9507, k. 13v-14; Pm£ 1865, nlb.

Pi³sudskiego 25

 

3 XII 1936

Girtler Moszek Majer   

 

UW£ 2512, s. 32, 33-34

Piotrkowska 8

250

26 VI 1902

Dyszkin vel Dyszke Sender   

30

Pm£ 1870, nlb.

Piotrkowska 12

252

15 VIII 1895

Senderowicz vel Sendrowicz Izrael   

30

£GW¯ 1, s. 35-36, 148

Piotrkowska 17

275

17 IX 1877

B³awat Chaim   

33

RGP-Adm. 9507, k. 19v-20;

Piotrkowska 17

275

1891

Cygielberg Lewi   

 

Pm£ 579, nlb.

Piotrkowska 19

274

16 VI 1895

Kon Salomon   

30

RGP-Adm. 9507, k. 19v-20; £GW¯ 1, s. 41-42, 146, 148

Piotrkowska 23 [?]

273

1873

Winter Chaim   

Uberbojm Symcha   

 

Pm£ 579, nlb.

Piotrkowska 25

 

4 IX 1876

Belin Jakub   

25

RGP-Adm. 9507, k. 19v-20

Piotrkowska 29

271

1891

Szifowicz Rachmil   

 

Pm£ 579, nlb.; £GW¯ 1, s. 146

Piotrkowska 31[13]

270

1891

Kon Aron   , Winter Chaim   , Uberbaum Symcha   

 

Pm£ 579, nlb.

Piotrkowska 33

269

od 1876

Winter Chaim    (1891)

 

Pm£ 579, nlb.; £GW¯ 1, s. 146

Piotrkowska 33

269

1891

Berger Dydie   

 

Pm£ 579, nlb.

Piotrkowska 38

260

17 IX 1892

Grinszpan vel Grinsztajn Symeon vel Szymon   

30

Pm£ 579, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 19v-20

Piotrkowska 42

261

26 IX 1898

Sroka Jakub   

30

RGP-Adm. 9507, k. 19v-20; £GW¯ 1, s. 89-91

Piotrkowska 43

265

8 VI 1899

Gliksman Eliakim   ,

Jankielewicz Jakub   

30

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 177, 179-180v; 9507, k. 20v-21; £GW¯ 1, s. 167-168

Piotrkowska 50

263

przed 1 X 1894

 

 

£GW¯ 1, s. 146

Piotrkowska 60

 

9 VII 1901

Majerowicz Izrael Wolf   , Wolberg Izrael   

31

Pm£ 1867, nlb.

Piotrkowska 81

769

4 II 1898

Herszberg Szmul   

Gilwan Kadet   

50

Pm£ 1864, nlb.; £GW¯ 1, s. 58-59

Piotrkowska 82

 

9 VIII 1896

B³awat Menasze   ,

Muchnicki vel Michnicki Hersz   

30

RGP-Adm. 9507, k. 29v-30

Piotrkowska 83

768

6 IV 1893

Wi¶licki Chaim Jakub   

30

Pm£ 579, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 30v-31; £GW¯ 1, s. 4-5, 146-147

Piotrkowska 88

520

7 XII 1900

Pelc vel Plesner Chaskiel   

81

Pm£ 1870, nlb.; £GW¯ 1, s. 238

Piotrkowska 92

 

8 III 1908

Paluch Majer

55

Pm£ 1876, nlb.

Piotrkowska 107

756

1891

Lipszyc Berszt   

 

Pm£ 579, nlb.

Piotrkowska 107

756

30 VIII 1895

Bryczkowski Henoch   

 

Pm£ 1864, nlb.

Piotrkowska 117

751

31 III 1900

Kon Abram Moszek   

15

RGP-Adm. 9361, k. 73-77

Piotrkowska 118[14]

537

24 VIII 1895

Bryczkowski Henoch   

31

Pm£ 1864, nlb.; Pm£ 1870, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 29v-30

Piotrkowska 120

538

14 VII 1900

Gamprecht Moszek Icek   

 

£GW¯ 1, s. 198-200

Piotrkowska 120

538

24 V 1902

Galtricht Moszek   

30

Pm£ 1870, nlb.

Piotrkowska 145

737

10 VI 1893

Jakubowicz Lewek   

30

Pm£ 579, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 30v-31; £GW¯ 1, s. 11-12, 146-147

Piotrkowska 197

711

5 VII 1898

Szpigel vel Szligiel Wolf Ber   

30

RGP-Adm. 9507, k. 33v-34; £GW¯ 1, s. 112-114

Piotrkowska 284

626

18 X 1900

Rotholz Micha³   

30

Pm£ 1867, nlb.; £GW¯ 1, s. 221, 223, 236

Podrzeczna 5

134

24 V 1902

Nejman    Szulim

75

Pm£ 1870, nlb.

Podrzeczna 8

28

1891

Orbach Lejzer Moszek   ,

Frenkel Chemia   

 

Pm£ 579, nlb.

Podrzeczna 9

132a

11 V 1898

Szpigel Józef   

30

Pm£ 1865, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 12v-13; £GW¯ 1, s. 62

[Podrzeczna 9 lub 12?]

132

1891

Terakowski Ezriel   

 

Pm£ 579, nlb.

[Podrzeczna 9 lub 12?]

132

1891

Józefowicz Moszek   

 

Pm£ 579, nlb.

[Podrzeczna 9 lub 12?]

132

1891

Lewek Lewkowicz

 

Pm£ 579, nlb.

Podrzeczna 11

[131]

3 IX 1902

Gocia³ Józef   

41

Pm£ 1868, nlb.

Podrzeczna 12

132 [?]

20 VIII 1898

Karmio³ Hersz   

30

RGP-Adm. 9507, k. 12v-13; £GW¯ 1, s. 8-9

[Podrzeczna 21?]

74

1891

Szwajcar Lejb   

 

Pm£ 579, nlb.

Po³udniowa 2

 

15 VIII 1895

Sendrowicz Izrael   

30

RGP-Adm. 9507, k. 18v-19

Po³udniowa 18

481

21 IV 1893

Finkelberg Jakub   ,

Berman Wolf Majer   , Markowicz Abram   

30

RGP-Adm. 9507, k. 23v-24; £GW¯ 1, s. 8-9, 147

Po³udniowa 18

481

13 IX 1902

Nelken Józef   

30

Pm£ 1868, nlb.

Po³udniowa 20

483

25 II 1897

Solomonowicz Zalman   

20

Pm£ 1864, nlb.

Po³udniowa 21[15]

1420

16 IX 1894

Rajbenbach Zelig   

30

£GW¯ 1, s. 25-26, 148

Po³udniowa 22

 

26 II 1897

Solomonowicz Zalman   

30

RGP-Adm. 9507, k. 23v-24

Po³udniowa 25

 

22 IV 1895

Lipsztejn Hersz   ,

Codyk Bernsztejn   

30

RGP-Adm. 9507, k. 21v-22

Po³udniowa 27[16]

1423

29 X 1899

Kac Chaim Szlama   

 

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 276-276v, 279-281; 9507, k. 23v-24

Po³udniowa 28

486

3 VII 1902

Rajcher Wilhelm vel Wolf   

42

Pm£ 1870, nlb.

Po³udniowa 30

420 a

12 VIII 1895

Lewkowicz Abram Sucher   

32

Pm£ 1863, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 23v-24; £GW¯ 1, s. 98

Pó³nocna 5

313

18 IX 1902

Wajnberg Ire   

40

Pm£ 1868, nlb.

Pó³nocna 6

298

1897

Kochañski Moszek   

 

£GW¯ 1, s. 95

Pó³nocna 6

298

12 IX 1897

Zilbersztejn Hersz   

50

RGP-Adm. 9507, k. 25v-26

Pó³nocna 7

312

7 VIII 1893

Zilbersztejn Hersz   

[50]

Pm£ 579, nlb.; £GW¯ 1, s. 15-16, 146-147

Pó³nocna 7

312

9 VIII 1896

Micha³owicz Moszek   

30

RGP-Adm. 9507, k. 17v-18

Pó³nocna 9

311

9 II 1896

Fajtlowicz Moszek   

30

Pm£ 1863, nlb.; £GW¯ 1, s. 99

[Pó³nocna 9]

311

1891

Wajngarten Zelig Wigdor   

 

Pm£ 579, nlb.

Pó³nocna 10

 

11 IX 1902

Adesman Majer   

30

Pm£ 1868, nlb.

Pó³nocna 11

310

12 VI 1896

Helpern vel Halbpern Icek Lejb   

25

Pm£ 1863, nlb.; £GW¯ 1, s. 98

Pó³nocna 11

310

1891

Fridman Szmul   ,

Szpiwak Issaak   

 

Pm£ 579, nlb.

Pó³nocna 11

310

1891

Landau Rafa³   

 

Pm£ 579, nlb.

Pó³nocna 11

310

11 VI 1899

Landau Nusen Icek   

40

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 195-196v, 199; RGP-Adm. 9507, k. 17v-18; £GW¯ 1, s. 159, 160-161

Pó³nocna 21

 

13 XI 1896

Zilberman Lewek   

30

RGP-Adm. 9507, k. 24v-25

Pó³nocna 23

336a

1 VI 1902

Witelzon Abram   

50

Pm£ 1870, nlb.

Pó³nocna 25

336B

3 VIII 1902

Frenkel Szymon   

35

Pm£ 1868, nlb.

Pó³nocna 25

336B

20 I 1909

Kirszbaum Majer   

40

Pm£ 1877, nlb.

Pó³nocna 31

338a

11 IX 1902

Fajn Fiszel   

38

Pm£ 1868, nlb.

Rokiciñska 6[17]

1276

1899

Gerc (Herz?) Mordka   

30

RGP-Adm. 9255, k. 200, 204-204v

Promenadna 34

 

28 VIII 1903

Paluch Majer   

30

Pm£ 1872, nlb.

Rokiciñska 8[18]

560 b

1910

 

50

£GW¯ 1, s. 281-282, 284-285

Rokiciñska 12[19]

560
e,d,e,f

1898

Herc (Herz?) Mordka   

30

RGP-Adm. 9255, k. 204-204v

Rokiciñska 20

1276

14 X 1898

Herc (Herz?) Mordka   

30

RGP-Adm. 9507, k. 33v-34

Rokiciñska 28[20]

675A

12 XI 1904

Herc (Herz?) Mordka   

 

Pm£ 1873, nlb.; £GW¯ 1, s. 283

Rokiciñska 31

1276a,b

12 VII 1899

Herc (Herz?) Mordka   

30

Pm£ 1866, nlb.

Rzgowska 2

627c,a

19 IV 1901

Grinberg Perec   

 

£GW¯ 1, s. 253-254

Rzgowska 8

627G

23 I 1896

Ferszter Jakub vel Jankiel   

30

RGP-Adm. 9507, k. 33v-34; Pm£ 1867, nlb.; £GW¯ 1, s. 49, 98

[Rzgowska 10?]

627c

1891

Krel Szmul Moszek   

Berger Moszek   

 

Pm£ 579, nlb.

Sk³adowa 13

1114

9 VII 1897

Ma¶lanka Icek   

30

Pm£ 1864, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 29v-30

Skwerowa 18

1384d

24 VII 1898

Kligier Chil  

30

£GW¯ 1, s. 115-117

Solna 5[21]

338B

22 IX 1905

Radzyner vel Radziner Dawid Berek vel Ber    

 

Pm£ 1874, nlb.

Solna 8

337a,a

3 VI 1900

Radzyner vel Radziner Dawid Berek vel Ber    

30

AP£, RGP-Adm. 9361, k. 100, 119; 9507, k. 23v-24; £GW¯ 1, s. 178

Solna 11

338a

10 VI 1898

Frenkel Abram Icek   

30

RGP-Adm. 9507, k. 24v-25; £GW¯ 1, s. 108

Staro-Brzeziñska 36

 

1901

 

 

Pm£ 1867, nlb.

Staro-Zarzewska 5

627

14 IX 1903

Fridman Szlama   

40

Pm£ 1872, nlb.

Staro-Zarzewska 5

627

12 II 1901

Markus Mordka   

 

£GW¯ 1, s. 249

Staro-Zarzewska 35

 

1903

Goldberg Moszek, Goldberg Chaim      

 

Pm£ 1872, nlb.

Stary Rynek 2

228

17 IX 1899

£ódzki vel £ucki Henoch   

30

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 262-263v; RGP-Adm. 9507, k. 11v-12; £GW¯ 1, s. 169

Stary Rynek 6

224

1891

Frenkel Szymon Wolf   , Orbach Jakub   

 

Pm£ 579, nlb.

Stary Rynek 11

190

21 VII 1895

Lubochiñski Juda   ,

Joskowicz Lejb   

32

RGP-Adm. 9507, k. 12v-13; £GW¯ 1, s. 27-28, 98

Stary Rynek 13

181

1891

Latowicz Abram   ,

Kaufepan Bombel   

 

Pm£ 579, nlb.

Stary Rynek 14[22]

180

24 III 1895

Rorman Moszek Majer   

30

Pm£ 579, 1864, nlb.; £GW¯ 1, s. 148

[Stary Rynek?]

193

1891

Berger Abram   

 

Pm£ 579, nlb.

Stodolniana 7

126

1891

Czo¶niak Jonas   

 

Pm£ 579, nlb.

¦rednia 2

329

1891

Honigsztajn Jakub   ,

Krul Majer    

 

Pm£ 579, nlb.

¦rednia 17

428

27 III 1897

Karpf Robert   

75

RGP-Adm. 9507, k. 23v-24; Pm£ 1864, nlb.

¦rednia 44

355

5 II 1900

Krauskopf Szaja Ber   

30

RGP-Adm. 9361, k. 28-30; 9507, k. 26v-27

Targowa 10

 

24 V 1902

Frenkel Henoch   

36

Pm£ 1870, nlb.

Targowa 65

 

1898

Abramowicz Icek Majer   

40

RGP-Adm. 9255, k. 35-35v, 39

Widzewska 27[23]

1426

14 X 1899

Epsztejn Szymon vel Szo³om   ,

Siemiatycki Hersz   ,

Herman Zachariasz   

30

Pm£ 1866, nlb.; RGP-Adm. 9255, k. 272-273, 275; RGP-Adm. 9507, k. 21v-22

Widzewska 42[24]

1434

9 I 1898

Sznejberg Hersz   ,

Zaks Jakub I.   

n. o.

 

Pm£ 1864, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 21v-22; £GW¯ 1, s. 52.

Widzewska 46[25]

 

14 XII 1913

Wald Icze   

40

Pm£ 1881, nlb.

[Widzewska 65?]

1110

1891

Sznejberg Hersz   

 

Pm£ 579, nlb.

Widzewska 71

 

9 III 1900

Wieruszewski Mordka Mendel   

31

RGP-Adm. 9361, k. 52, 56; 9507, k. 29v-30

Widzewska 90

1128

1910

Birnbaum Chaim   

 

£GW¯ 1, s. 302

Widzewska 119 lub 121

1094a

18 III 1899

Grosman Moszek Lejzer   

35

RGP-Adm. 9255, k. 94-97; 9507, k. 30v-31

[Widzewska 121? lub Dzielna 62 lub 64?]

 

1891

Fajl³owicz Fajwel   ,

B³awat Motel   ,

Grosfreid Pinkus   

 

Pm£ 579, nlb.

Wolborska 1

233

3 V 1898

Orbach Lejzer Moszek   

30

Pm£ 1865, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 25v-26; £GW¯ 1, s. 80-82

Wolborska 3

222

21 VII 1898

¯elechowski vel ¯elichow Nachman Nusyn   

30

£GW¯ 1, s. 81-82, 84; Pm£ 1865, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 24v-25

Wolborska 18

201a

17 VII 1900

Kaczka Hercek   

 

Pm£ 1867, nlb.

Wolborska 28[26]

 

25 X 1904

Lubochiñski Idel   

32

Pm£ 1873, nlb.

Wolborska 32

[3]

17 VIII 1902

Libermensz Moszek   

33

Pm£ 1868, nlb.

Wolborska 33

211B

11 IV 1899

Lajpciger Lejb   ,

Pantel vel Bantel Elja   

30

RGP-Adm. 9255, k. 127-129; 9507, k. 25v-26; £GW¯ 1, s. 132-133

Wólczañska 137

 

4 II 1906

Szmer³owicz A.   

35

Pm£ 1875, nlb.

Wschodnia 2

21m,a

1 VI 1902

Hamburski Chune   

 

Pm£ 1867, nlb.; Pm£ 1870, nlb.

Wschodnia 10

465

1876

Kon Aron    [?]

 

Pm£ 579, nlb.

Wschodnia 15[27]

 

2 X 1904

Russak Aron   

30

Pm£ 1873, nlb.

Wschodnia 18

469

24 VII 1898

Jakubowicz Micha³ Wigdor   , Banasz Icek   

30

RGP-Adm. 9255, k. 17-18, 20; £GW¯ 1, s. 128-130

Wschodnia 24

 

29 VII 1899

Bibergal Chaim Zalman   ,

Lichtensztejn Majer   

30

RGP-Adm. 9507, k. 18v-19

Wschodnia 25

457

1891

Rajbenbach Zelig   

 

Pm£ 579, nlb.

Wschodnia 25

457

29 VIII 1895

Czlenow Aron   ,

Krenicer vel Krinicer Zalma   

32

RGP-Adm. 9507, k. 18v-19; £GW¯ 1, s. 33-34, 148

Wschodnia 29

455

27 VII 1899

Bibergal Zalman Wolf   ,

Lichtensztejn Majer   

30

Pm£ 1866, nlb.; RGP-adm. 9255, k. 207-207v, 223, 225; £GW¯ 1, s. 151

Wschodnia 33[28]

452

18 V 1893

Kac Szlama Chaim   

30

RGP-Adm. 9255, k. 277-277v; Pm£ 579, nlb.; £GW¯ 1, s. 17-18, 146-147

Wschodnia [35?]

453

1891

Liberman Pinkus   ,

£ódzki vel £ucki Eliasz   ,

Paw³owski Gecel   

31

Pm£ 579, nlb.

Wschodnia [41?]

1408

1891

Rokman Aron   ,

Epsztejn Dawid   

 

Pm£ 579, nlb.

Wschodnia 43

 

17 IX 1892

Szlamowicz Szmul   

30

RGP-Adm. 9507, k. 20v-21

Wschodnia [49?]

1410

1891

Kestenberg Majer   ,

Fuks Fiszel   ,

Hercberg Józef   

 

Pm£ 579, nlb.

Wschodnia 53

1404

27 V 1898

Lipszyc Berek   

30

Pm£ 1865, nlb.

Wschodnia 53

1404

31 V 1898

Lipszyc Abram   

30

Pm£ 1868, nlb.

Wschodnia 54 lub 50

[489 a?]

16 III 1893

Nejman Hersz Chaim   , Obarzanek Szmul Ber   , Klajd Kiwa   

32

RGP-Adm. 9507, k. 21v-22; Pm£ 1865, nlb.; £GW¯ 1, s. 21-22, 146-147

Wschodnia 56

 

1898

Mowszowicz vel Moszkowicz Szlama Icek   

 

Pm£ 1865, nlb.; 1871 nlb.; £GW¯ 1, s. 66

Wschodnia 58

 

5 II 1898

Lipszyc Abram Ber   

 

£GW¯ 1, s. 30, 67

Wschodnia 64 lub 66

[1416 ?]

4 IV 1902

Krakowski Mordka Mendel   

30

Pm£ 1867, 1870 nlb.; £GW¯ 1, s. 215

Wschodnia 66

1418a

17 X 1892

Kissyn Bencjon   

 

RGP-Adm. 9507, k. 22v-23; Pm£ 579, nlb.

Zachodnia 29

318

1897

 

 

£GW¯ 1, s. 55

Zachodnia 40[29]

44

przed 1898

Dzia³owski Chaskiel   

 

 

Zachodnia 40

44

20 VIII 1898

Berliner Icyk Majer   

30

Pm£ 1865, nlb.; 1881, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 18v-19; £GW¯ 1, s. 60-62

Zachodnia 42

 

12 VII 1908

Czaryski Majer   

40

Pm£ 1876, nlb.

Zachodnia 66

270E

30 X 1902

Uryson Josel   

200

Pm£ 1868, nlb.; Pm£ 1881, nlb.

[Zagajnikowa ?]

489b

1891

Nejman Chaim Hersz   , Klejd Kiwa   

Obarzanek Szmul Ber   

 

Pm£ 579, nlb.                        

Zawadzka 21

 

4 VII 1912

Sztork vel Sztark Josif vel Majlech   

30

Pm£ 1881, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 17v-18

Zawadzka 29[30]

48 l

4 II 1898

Dzia³owski Chaskiel   

30

Pm£ 1864, nlb.; RGP-Adm. 9507, k. 17v-18

Zarzewska 5

627

4 IV 1902

Markus Mordka   

30

Pm£ 1870, nlb.

Zarzewska 7

1069

22 VIII 1895

Ejlenberg Józef Majer   

30

RGP-Adm. 9507, k. 33v-34; Pm£ 1863, nlb.; £GW¯ 1, s. 98

Zarzewska 19

1063

26 I 1901

Ratner Aron   

30

RGP-Adm. 9507, k. 33v-34; £GW¯ 1, s. 217, 219-220

Zgierska 21

 

20 II 1937

Rozencwajg Dawid   , Feldman Abram Chil   

 

UW£ 2512, s. 32, 39-40

Zgierska 46

(Ba³uty)

 

16 VI 1900

Szlamowicz Józef Lejb   

 

Pm£ 1867, nlb.

Zgierska 76 (Ba³uty)

 

19 VII 1900

Zimenfeld Icek   

 

£GW¯ 1, s. 181

Zgierska 15 (Ba³uty)

 

19 VII 1900

Falke Józef Aron   

34

RGP-Adm. 9361, k. 144-145; 9507, k. 14v-15

Zielona 34

 

23 VIII 1903

B³awat Jankiel   

40

Pm£ 1872, nlb.

¯eromskiego 20

 

24 III 1937

Salamoñczyk Lajb   

 

UW£ 2512, s. 32, 37-38

¯urawia 4

(Radogoszcz)

 

1911

Orzech Abram Icek   

 

£GW¯ 1, s. 276

¯urawia 4

(Radogoszcz)

 

1933

dom modlitwy gminy wyznaniowej

 

£GW¯ 440, s. 1; 441, s. 1; 442 s. 1


 

[1]  W 1904 r. przeniesiony na Wolborsk± 28 / In 1904 moved to Wolborska Street 28.

[2]  W 1897 r. przeniesiony na ul. Widzewsk± 42 / In 1897 moved to Widzewska Street 42.

[3]  W 1913 r. przeniesiony na Zachodni± 66 / In 1913 moved to Zachodnia Street 66.

[4]  Przeniesiony z ul. Cegielnianej / Moved from Cegielniana Street.

[5] Przeniesiony z Kamiennej 20 / Moved from Kamienna Street 20.

[6] Przeniesiony spod nieznanego adresu / Moved from unknown adress.

[7] Przeniesiony z Targowej 65 / Moved from Tragowa Street 65.

[8] Przeniesiony spod nieznanego adresu / Moved from unknown adress.

[9] Przeniesiony spod nieznanego adresu. W 1908 przeniesiony na ul. Piotrkowsk± 92 / Moved from unknown adress. In 1908 moved to Piotrkowska Street 92.

[10] Przeniesiony ze Wschodniej 18 / Moved from Wschodnia Street 18.

[11] W 1904 r. przeniesiony na Rokiciñsk± 28  / Moved to Rokiciñska Street 28.

[12] Przeniesiony z Pieprzowej 16 / Moved from Pieprzowa Street 16.

[13] Przeniesiony z Piotrkowskiej 33 / Moved from Piotrkowska Street 33.

[14] Przeniesiony z Piotrkowskiej 107 / Moved from Piotrkowska Street 107.

[15] W 1898 r. przeniesiony na Kamienn± 13 / In 1898 moved to Kamienna Street 13.

[16] Przeniesiony ze Wschodniej 33  / Moved from Wschodnia Street 33.

[17] Przeniesiony z Rokiciñskiej 12  / Moved from Rokiciñska Street 12.

[18] Przeniesiony z Rokiciñskiej 28 /  Moved from Rokiciñska Street 28.

[19] W 1899 r. przeniesiony na Rokiciñsk± 6 / In 1899 moved to Rokiciñska Street 6.

[20] Przeniesiony z Niskiej 28; w 1910 r. planowano przeniesienie na Rokiciñsk± 8 / Moved from Niska Street 28; in 1910  planned move to Rokiciñska Street 8.

[21] Przeniesiony z Solnej 8 / Moved from Solna Street 8.

[22] W 1897 r. przeniesiony na Aleksandryjsk± 8 / In 1897 moved to Aleksandryjska Street 8.

[23] Przeniesiony z Nowego Rynku 7 / Moved from Nowy Rynek (New Market) 7.

[24] Przeniesiony z Cegielnianej 46 / Moved from Cegielniana Street 46.

[25] Przeniesiony z Po³udniowej 46 / Moved from Po³udniowa Street 46.

[26] Przeniesiony z Aleksandryjskiej 11 / / Moved from Aleksandryjska Street 11.

[27] Przeniesiony spod nieznanego adresu  / Moved from unknown adress.

[28] W 1899 r. przeniesiony na ul. Po³udniow± 27 / In 1899 moved to Po³udniowa Street 27.

[29] W 1898 r. przeniesiony na ul. Zawadzk± 29 / In 1898 moved to Zawadzka Street 29.

[30] Przeniesiony z Zachodniej 40 / Moved from Zachodnia Street 40.